Informace o ordinaci

O ordinaci

Vítejte na stránkách ortodontické ordinace MUDr. Jaroslavy Kučerové – Ortoprima s.r.o. se sídlem v Masarykově ulici.

V naší ordinaci se specializujeme na léčbu ortodontických vad, tedy na léčbu rovnátky. Věříme, že Vám dokážeme poskytnout péči, se kterou budete spokojeni. Vždy klademe důraz na kvalitní výsledek a naším hlavním cílem je Váš krásný úsměv. Ortodoncie je obor, který se zabývá léčbou špatného postavení zubů, odchylek v jejich prořezávání, v počtu, zabývá se také vadami skusu a vadami postavení čelistí.

Léčba probíhá ve většině případů fixními aparáty (rovnátka napevno), někdy také snímacími aparáty (rovnátka vyndavací). Na konečném výsledku se často podílí naši kolegové z jiných oborů – praktičtí zubní lékaři, parodontologové, implantologové, protetici a obličejoví chirurgové. Mezioborová spolupráce je velmi důležitá pro dosažení optimálního výsledku.

Ortodoncie se z větší části zabývá estetikou úsměvu a ten je důležitou součástí každodenní komunikace s okolím. Úsměv je jakousi vizitkou každého z nás. Potřebuje-li Váš úsměv vylepšit, naše dveře Vám budou vždy otevřené.

Těšíme se na Vás,
MUDr. Jaroslava Kučerová

Náš tým

Řešíme všechny typy ortodontických vad. Jsme schopni připravit pacienta v rámci mezioborové spolupráce před protetickou rekonstrukcí chrupu či zavedením implantátů, připravujeme také pacienty před chirurgickou korekcí u závažných skeletálních vad.

Historie ordinace

Ordinace se nachází v krásné budově ve stylu saské renesance a sloužila v minulosti jako sídlo Obchodní komory, poté jako Dětská poliklinika. Naše ortodontická ordinace v těchto prostorech existuje již více než 70 let. Roku 1953 ji založila Dr. Jaroslava Fialová, která v Liberci stála u zrodu systematizace ortodontické péče. Její žákyní a nástupkyní byla Dr. Eva Exnerová, která k oboru přivedla a také vychovala současnou majitelku Dr. Jaroslavu Kučerovou.

Ta nejprve pracovala v Liberci a blízkém okolí jako zubní lékařka, a to hned na několika místech – mimojiné jako závodní lékařka pracovníků Plastimatu, Krajské nemocnice v Liberci či v blízkém Mníšku a Krásné Studánce. Po několika letech projevila zájem právě o obor ortodoncie a nastoupila na školící místo pod vedením Dr. Exnerové. V současné době v ordinaci pomáhají a léčí pacienty také obě děti Dr. Kučerové, kteří jsou také atestovaní specialisté v oboru ortodoncie  – MUDr. Kateřina Rybínová a MUDr. Josef Kučera, Ph.D.

Pro lékaře

Řešíme všechny typy ortodontických vad. Jsme schopni připravit pacienta v rámci mezioborové spolupráce před protetickou rekonstrukcí chrupu či zavedením implantátů, připravujeme také pacienty před chirurgickou korekcí u závažných skeletálních vad.

Ortoprima s.r.o.

Masarykova 9
Liberec 1 – Staré Město
46001

Kontakty:

Telefon: 485106614
Email: info@ortoprima.cz
IČO: 02808773
DIČ: CZ02808773

Ordinační hodiny:

Po      8.00 – 15.00
Út      8.00 – 13.00
St       8.00 – 13.00
Čt       8.00 – 13.00
Pá      8.00 – 15.00

Jak se k nám dostanete:

Ordinace se nachází v 1. patře budovy Polikliniky Medicentrum. Vyjděte po schodech do 1. patra a dejte se chodbou vlevo přes 2 prosklené dveře. Na konci chodby vlevo se nachází vchod do čekárny ordinace.

Parkování v blízkosti budovy je možné, ale místa kolem jsou poměrně často obsazená. Nejjednodušší je přijet tramvají – hned naproti hlavnímu vchodu budovy se nachází tramvajová zastávka „Galerie Lázně“.